Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. NAPSALI O NÁS
Facebook Aneta Lučanová

Aneta Lučanová

DĚKUJI:
- Hynek Lučan a mamince za zapůjčení nádherného kroje (horňáci snad prominou tu košulku, ale víme, že na tak malé děti se neshání krojové součásti jednoduše)
- mojí malé úžasné modelce, která měla tolik trpělivosti (výjimečně) a nechala se obléct do kroje, vydržela pěkně hačat 15 minut aniž by mi utíkala na všechny strany nebo servávala kousky oděvu (pouze teda byla vděčný ochutnávač šípků nasbíraných ve džbánku) a hlavně vše zvládla tváří v tvář docela silnému sluníčku, kdy jsme zachytili ještě docela dost ranou zlatou hodinku
- neznámému traktoristovi, který jel náhodou kolem a z jehož příjezdu jsem prvně měla málem infarkt - po pracném nachystání všeho včetně dítěte, odložení psa atd. člověka trochu vystresuje situace, že zrovna na místo, kde máte nachystaný plac na focení jede traktor skládat dřevo - avšak vše se krásně zvládlo - traktorista nás objel a navíc dobře posloužil jako objekt nesmírně zajímavý pro naši modelku a tak bylo možné nafotit vše v dobré náladě 15ti měsíční dcerky (což se až tak často nestává :D)
- mému muži, který celou jako vždy chaotickou organizaci okolo opět duševně ustál

 

SLOVÁCKÝ DENÍK Burza krojů nabídla vzácné skvosty lidových oděvů Zdroj: https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/burza-kroju-nabidla-vzacne-skvosty-lidovych-odevu-20180513.html

https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/burza-kroju-nabidla-vzacne-skvosty-lidovych-odevu-20180513.html

 

Na tržiště s kroji a krojovými součástkami pro milovníky folkloru se proměnilo v sobotu kulturní zařízení Pálenice v Kunovicích. Rodinná firma Antik&Starožitonosti, kroje Staré Město tam uspořádal třetí ročník burzy krojů a součástek k nim ze Slovácka, Horňácka, Kyjova a okolí.

Lidé prohledali skříně, prádelníky, kosny a staré truhlice, vytáhli z nich zachovalé staré kroje nebo jejich součásti po prarodičích či rodičích a přišli je nabídnout do kunovického kulturního zařízení folkloristům, kteří se po nich shánějí.

A tak byly stoly zaplaveny jupkami, košilemi, šorci, kordulkami, šátky, rukávci, mašlemi, klobouky, fěrtůšky, nohavicemi, holínkami, řemeny, ale i metráží a galanterií.

„Rozhodně nešlo jen o nevyužívané staré kroje a krojové součástky, které lidem přestaly sloužit, ale bylo jim líto je vyhodit, ale i o kroje zbrusu nové,“ informovala Aneta Lučanová z firmy Antik&Starožitonosti, kroje Staré Město.

Některé krojové součásti se na burze dlouho neohřály.

Třeba ty, které zájemcům nabídla spytihněvská Jana Burešová, jež do tajů šití, praní a žehlení krojů začala pronikat před osmnácti lety.

Od té doby prošel jejíma rukama bezpočet krojů, které od svého ušití vydržely sto i více let, protože byly ušity z velice kvalitních materiálů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zdroj: https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/burza-kroju-nabidla-vzacne-skvosty-lidovych-odevu-20180513.html


Zdroj: https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/burza-kroju-nabidla-vzacne-skvosty-lidovych-odevu-20180513.html


Zdroj: https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/burza-kroju-nabidla-vzacne-skvosty-lidovych-odevu-20180513.html

Dobrý den s Kurýrem 14.5.2018

http://www.televizetvs.cz/kunovice-burza-kroju 2017

ČLÁNEK V NOVINÁCH DOBRÝ DEN S KURÝREM 29.11.2016

http://www.idobryden.cz/zajimavosti/lucanovi-zachranuji-odepsane-veci/9ad29f92-a2a7-11e6-b4ac-005056ab0011/

 

 

Dobry den s kuryrem noviny 21.11.2016

 

http://www.idobryden.cz/zajimavosti/lucanovi-zachranuji-odepsane-veci/9ad29f92-a2a7-11e6-b4ac-005056ab0011/