TOPlist

Úvod » Sakrální předměty-sacral » Madona, Ježíš, Kříž,Aděl » Obraz ARCIBISKUP ANTONÍN CYRIL STOJAN sig. Černý


        

Obraz ARCIBISKUP ANTONÍN CYRIL STOJAN sig. Černý

PRODÁNO

skladem

 

Číslo produktu: 1455

CCA 65X49 CM , OLEJ NA PLÁTNĚ. SIG. VÁSLAV ČERNNÝ p. ARCIBISKUP ANTONÍN CYRIL STOJAN Než se stal biskupem, působil v letech 1888 - 1908 jako farář v Dražovicích u Vyškova, pak v letech 1908–1917 jako probošt kroměřížský. Byl velice aktivní v sociální oblasti, organizoval sociální a charitativní katolické spolky na arcidiecézní úrovni a v roce 1922 založil Arcidiecézní charitu Olomouc. Přispěl též k založení Diecézní charity Brno a rozvíjením spolupráce mezi oběma diecézními organizacemi položil základy pro pozdější vznik celostátní České katolické charity. Zasloužil se o obnovu a povznesení nejvýznamnějších moravských poutních míst – Svatého Hostýna a Velehradu. Jakkoliv však byla jeho pastorační a sociální činnost extrémně úspěšná, jeho celkové hodnocení jako správce diecéze už tak příznivé není - ve snaze o opravu a rozvoj obou zmíněných poutních míst a vytvoření dostatečně rozsáhlé a efektivní charitativní sítě hodně překročil rozumnou mez výdajů a přivedl do té doby finančně dobře si stojící arcidiecézi na pokraj úpadku.[zdroj?] Ve volbách roku 1897 byl zvolen poslancem Říšské rady (celostátní zákonodárný sbor) za všeobecnou kurii na Moravě, volební obvod: Uherské Hradiště, Uherský Brod atd. Mandát obhájil ve volbách roku 1901 za stejný obvod, opětovně byl zvolen i ve volbách roku 1907, konaných již podle rovného volebního práva, bez kurií, kdy byl zvolen za český volební obvod Morava 16. Na Říšské radě pak usedl jako člen Českého katolicko-národního klubu. Mandát obhájil ve volbách roku 1911, za stejný obvod (nyní usedl do poslaneckého klubu Katolické národní strany). V parlamentu setrval do zániku monarchie.[1] Politicky byl aktivní i po vzniku Československa nejdříve jako poslanec Revolučního národního shromáždění Republiky československé za Československou stranu lidovou,[2][3] V parlamentních volbách v roce 1920 získal senátorské křeslo v Národním shromáždění. V senátu zasedal do své smrti roku 1923.

NEČIŠTĚNO. SNAŽÍM SE DO VĚCÍ NEZASAHOVAT, NĚJAK NEODBORNĚ UPRAVOVAT RENOVOVAT NEBO UMĚLE VYLEPŠOVAT. TAK JAK K NIM PŘIJDU TAK JE NAFOTÍM A PRODÁM.  PLATBU  PROSÍM NA MŮJ ÚČET.DOTAZY antik-sm@seznam.cz

UVEDU VÁM NAŠE ZVYKLOSTI S BALENÍM. ZBOŽÍ MÁ BÝT ŘÁDNĚ ZABALENO BUBLINKA KARTON ZMAČKANÉ NOVINY MOLITAN POUŽÍVÁM  I  PLASTOVÉ LÁHVE NA VYCPÁNÍ BALÍKU ATD. ZBOŽÍ POJISTÍME. POTOM  SE NEMŮŽE NIC STÁT. SÁM PRODÁVÁM  A KUPUJI NA INTERNETU,  TAK  VÍM  O ČEM MLUVÍM. JDE NÁM O TO ABYCHOM  ZANECHALI TYTO VĚCI I PRO DALŠÍ GENERACE!! KOUPÍTE SI DNES MOBIL,POČÍTAČ NEBO AUTO A POROVNEJTE JAKOU MÁ HODNOTU DNES A ZA DESET LET??. NAŠE VĚCI MAJÍ MAJÍ CENU STÁLOU TŘEBA I ZA STO LET.!!!

POKUD ZAKOUPÍTE  VÍC VĚCÍ U NÁS MŮŽETE PO DOHODĚ UŠETŘIT NA POŠTOVNÉM !!

 

PROSÍME ZÁKAZNÍKY POKUD SI CHTĚJÍ ZBOŽÍ PROHLÉDNOUT OSOBNĚ NA PRODEJNĚ, AŤ SI E-MAILEM DOHODNOU NÁVŠTĚVU, KDE TAKY UVEDOU ČÍSLA PRODUKTŮ , KTERÉ CHTĚJÍ VIDĚT. Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ TAK URYCHLÍTE SVOJÍ NÁVŠTĚVU A UJISTÍTE SE ŽE VAŠE CESTA K NÁM BUDE ÚSPĚŠNÁ.