TOPlist

Úvod » Obrazy umění-pictures » Výtvarné umění » Olej » OBRAZY DĚDA A BABKA VOJTĚCH PERNICA SLOVÁCKO KROJ


        

OBRAZY DĚDA A BABKA VOJTĚCH PERNICA SLOVÁCKO KROJ

PRODÁNO

skladem

 

Číslo produktu: 1101

OLEJ NA PLÁTNĚ , CCA 64X53,5 CM, NEČIŠTĚNO. OBRAZ BY CHTĚL VYČISTIT A ZRENOVOVAT RÁMY. SNAŽÍM SE DO VĚCÍ NEZASAHOVAT, NĚJAK NEODBORNĚ UPRAVOVAT RENOVOVAT NEBO UMĚLE VYLEPŠOVAT. TAK JAK K NIM PŘIJDU TAK JE NAFOTÍM A PRODÁM. PLATBU PROSÍM NA MŮJ ÚČET.DOTAZY antik-sm@seznam.cz UVEDU VÁM NAŠE ZVYKLOSTI S BALENÍM. ZBOŽÍ MÁ BÝT ŘÁDNĚ ZABALENO BUBLINKA KARTON ZMAČKANÉ NOVINY MOLITAN POUŽÍVÁM I PLASTOVÉ LÁHVE NA VYCPÁNÍ BALÍKU ATD. ZBOŽÍ POJISTÍME. POTOM SE NEMŮŽE NIC STÁT. SÁM PRODÁVÁM A KUPUJI NA INTERNETU, TAK VÍM O ČEM MLUVÍM. JDE NÁM O TO ABYCHOM ZANECHALI TYTO VĚCI I PRO DALŠÍ GENERACE!! KOUPÍTE SI DNES MOBIL,POČÍTAČ NEBO AUTO A POROVNEJTE JAKOU MÁ HODNOTU DNES A ZA DESET LET??. NAŠE VĚCI MAJÍ MAJÍ CENU STÁLOU TŘEBA I ZA STO LET.!!! POKUD ZAKOUPÍTE VÍC VĚCÍ U NÁS MŮŽETE PO DOHODĚ UŠETŘIT NA POŠTOVNÉM !!

 

Pernica Vojtěch

Vojtěch Pernica (26.1.1886 - červenec 1977 v Brně) malíř.
Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof.Hofbauera poté na Akademii v Mnichově u prof.Hampeyse. Věnoval se krajinomalbě a figurálním námětům. Tvořil zejména portréty(rodina hrabat Stolbergů v Kyjovicích ve Slezsku), dekorativní nástěnné malbě a dekorační výzdobě. Zajímal ho barvitý folklor jižní Moravy a její krajina. Maloval Slovácko, okolí Buchlovic a Hostýnsko. V obrazech také s oblibou zachycoval figurální krojované motivy. V posledních letech života přesídlil do Brna, v okolí čerpal další motivy k realistickým malbám.
Byl členem Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně a Spolku výtvarných umělců Aleš v Brně, s nimiž vystavoval. Samostatně vystavoval také roku 1921 v Los Angeles,USA.